Warsztaty dla młodzieży – oferta dla szkół

Centrum postanowiło odświeżyć ofertę bezpłatnych warsztatów dla młodzieży szkolnej! Oprócz znanych i chętnie wybieranych klasyków, proponuje także kilka nowości. Coś dla siebie znajdą zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Oferta warsztatów na nowy rok szkolny 2019/2020 kierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To nauczyciele i doradcy zawodowi zapisują swoje klasy na wybrane, bezpłatne zajęcia, organizowane w siedzibie Centrum. Wszystkie warsztaty trwają 2 godziny. Oferta, w pierwszej kolejności, kierowana jest do ostatnich klas, gdyż to właśnie Ci uczniowie stoją przed pierwszym, trudnym wyborem i muszą odpowiedzieć sobie na pytanie Co dalej?

Dla młodszych uczniów przygotowano cztery warsztaty:

  • Rynek pracy – zawody przyszłości, czyli znany i lubiany temat – uczniowie pogłębią wiedzę dotyczącą rynku pracy i zawodów przyszłości oraz przeanalizują oczekiwania pracodawców i pracowników.
  • Wybór zawodu krok po kroku, to także propozycja, której nie można było pominąć. Młodzież, uczestnicząca w warsztatach zbada swoje predyspozycje zawodowe i pozna możliwości edukacyjne po ukończeniu szkoły.
  • Współpraca w zespole i ja – odkryj swoje kompetencje i sprawdź jaką rolę w zespole przyjmujesz, czyli jedna z nowych propozycji Centrum! Uczestnicy warsztatów poznają role w zespole i doświadczą współpracy w działaniu.
  • Wyloguj się z sieci – zaloguj na siebie. W realu też jesteś ok! – to druga z nowości. Uczniowie skupią się na własnych możliwościach w realnym świecie, nauczą się odkrywać swoje talenty i uświadomią sobie ich wpływ.

Nie zapomniano także o szkołach ponadpodstawowych. W tym roku można wybierać spośród trzech propozycji:

  • Architektura kariery, podczas której uczniowie dowiedzą się jak budować karierę zawodową w oparciu o talenty i mocne strony;
  • Nauka czy praca? – młodzież odpowie na pytania: Co wybrać? Jak wygląda aktualny rynek pracy i jakie są możliwości?
  • Stres egzaminacyjny – Twój sprzymierzeniec! to spotkanie dla młodzieży, która chce poznać swoje mocne i słabe strony w zakresie umiejętności radzenia sobie ze stresem, zidentyfikować jego źródła i dowiedzieć się więcej o technikach relaksacyjnych.

Dodatkowo, dla szkół ponadpodstawowych wprowadzono do stałej oferty Fokus na pracę! Jest to projekt, składający się z godzinnych warsztatów oraz wizyty studyjnej u pracodawcy. Na warsztatach młodzież dostaje garść niezbędnych informacji o rynku pracy oraz konkretnych zawodach, dzięki którym nabierają większej świadomości zawodowej. Drugi etap polega na wizycie w siedzibie pracodawcy. Tutaj pole do popisu mają firmy – to one decydują o tym, w jaki sposób będzie wyglądała wycieczka. Często organizują spotkania z zespołem oraz oprowadzanie po siedzibie. Młodzież ma okazję poznać konkretne zawody, porozmawiać z pracownikami oraz dowiedzieć się, jak wygląda ścieżka kariery w danej branży.

Jak się zapisać?

Zapisu dokonuje się mailowo na informacja@centrumtalentow.pl W treści należy podać nazwę szkoły, klasę i jej liczbę, temat warsztatów oraz dane kontaktowe osoby zgłaszającej. Wyrażając chęć uczestnictwa w Fokusie na pracę! należy dodatkowo podać branże, którymi są zainteresowani uczniowie.

Data: 03 września, 2019 Wyświetlenia: 1183