W świecie VUCA: Wybory edukacyjne – panel dyskusyjny

Podobno jedyną pewną rzeczą na świecie jest zmiana, dlatego zapraszamy na drugi z cyklu panel z ekspertem na temat transformacji VUCA, czyli o zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym świecie.

Podczas cyklu poruszymy tematy związane z edukacją, rekrutacją oraz rynkiem pracy. Podejmiemy dyskusję na temat tego, czy ciągła zmienność musi być zawsze niekorzystna i wzbudzająca negatywne emocje, czy –  z drugiej strony – może być pozytywnym wyzwaniem. Zastanowimy się, jak odnaleźć się w tej trudnej sytuacji i jak dodatkowo obrócić ją na swoją korzyść.

Wybory edukacyjne w świecie VUCA

Drugi panel dyskusyjny pt. Wybory edukacyjne odbędzie się 18 marca 2021 roku w godz. 16:00 – 17:30 w formie online i jest skierowany do rodziców, nauczycieli oraz ósmoklasistów/-ek. 

Podczas  drugiego panelu poruszymy tematy związany z dokonywaniem wyboru ścieżki edukacyjnej po szkole podstawowej. Zastanowimy się, jak pomóc młodym ludziom zrozumieć świat VUCA i jak nauczyć ich na niego reagować.

Ekspertem z zakresu edukacji będzie:

Marcin Stiburski - ekspert podczas panelu "W świecie VUCA: Wybory edukacyjne"Marcin Stiburski

nauczyciel z przypadku, który przez całe życie zawodowe pracował w dziedzinach technicznych. 2,5 roku temu przez przypadek został nauczycielem w szkole podstawowej ucząc fizyki i matematyki. W szkole zastał to co było aktualne także 30 lat temu. Lęk dziecka. Opisując swoje refleksje o szkole zainicjował grupę FB Szkoła Minimalna, która obecnie odwiedzana jest przez przeszło 20 tys. osób. Marzy o szkole bez lęku dziecka, o szkole wolnościowej, o dostrzeżeniu w dziecku pełnoprawnego człowieka. Analizuje przepisy, które wydają się całkiem dobre, a główny problem szkoły upatruje w skostniałych, starych przyzwyczajeniach. Ponadto w ostatnim czasie otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w konkursie Gdańsk Miastem Przedsiębiorczych w kategorii edukacja.

Moderatorkami spotkania będą doradczynie zawodowe Urszula Stachowiak oraz Sylwia Zalewska.

Zapisy

Panel skierowany jest do rodziców i nauczycieli oraz samych ósmoklasistów/-ek. Rejestracji na spotkanie można dokonać za pomocą portalu evenea – link

Link do platformy zoom.pl, dzięki któremu będzie można dołączyć do spotkań, wyślemy co najmniej dzień przed planowaną datą spotkania.

Data: 08 marca, 2021 Wyświetlenia: 859