Tydzień Zawodowca 2021 w Centrum Rozwoju Talentów

Gdański Tydzień Zawodowca to czas, w którym udowadniamy, że technikum i szkoła branżowa to również dobry wybór! Pokazujemy, że to praktyczna nauka zawodu, która przede wszystkim daje dobry start na początku kariery zawodowej, a jednocześnie staje się doskonałą podbudową pod wymarzony kierunek studiów. Centrum Rozwoju Talentów, jak co roku, bierze w tym czynny udział – tym razem w wersji online!

W ramach Tygodnia Zawodowca 2021 przygotowaliśmy dwie propozycje – dla ósmoklasistek i ósmoklasistów oraz ich rodziców:

Jestem ważny, dokonuję wyboru

To cieszące się dużą popularnością seminarium dla rodziców, dotyczące wsparcia młodzieży w przyszłych wyborach szkolno-zawodowych. Podczas spotkania m.in.:

  • poruszymy zagadnienia emocji ośmioklasisty oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
  • porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
  • omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
  • przedstawimy ścieżki kształcenia.

Rodzice dostaną garść praktycznych informacji, dzięki którym będą mogli realnie pomóc swoim dzieciom w wyborze szkoły i procesie formalnym mu towarzyszącym.

Spotkanie poprowadzi Beata Butkiewicz oraz Urszula Stachowiak – doradczynie zawodowe w Centrum Rozwoju Talentów

Webinarium odbędzie się 8 oraz 22 marca 2021 r. w godz. 16:00-17:30

Obowiązują wcześniejsze zapisy:

  • 8 marca – brak miejsc
  • 22 marca – Dziękujemy za tak duże zainteresowanie wydarzeniem. Ze względu na ograniczenia związane z rejestracją, informujemy że dla wszystkich, którym nie udało się zapisać, będziemy prowadzić transmisję na żywo na naszym kanale YouTube – link. Prosimy o śledzenie naszej strony oraz Facebooka.

8 klasa i co dalej?

Webinarium dla ósmoklasistów i ósmoklasistek, podczas którego zaprezentujemy trzy możliwe ścieżki kształcenia, tak aby uczniowie byli w stanie jasno zidentyfikować różnice pomiędzy szkołą branżową, technikum i liceum. Spotkanie to pozwoli młodym ludziom dokonać bardziej świadomych wyborów w odniesieniu do możliwości, jakie daje system edukacji. Webinarium będzie miało formę panelu dyskusyjnego, do którego zaprosiliśmy reprezentantów każdego rodzaju szkoły. Uczniowie będą mieli możliwość czynnego udziału w spotkaniu!

Naszymi gośćmi będą:

  • Anna Nowocińska – doradca zawodowy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku
  • Magdalena Pytka-Leśniak – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Państwowe Szkoły Budownictwa w  Gdańsku
  • Halina Weiss – doradca zawodowy, pedagog, IV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  • Barbara Darmorost – doradca zawodowy, pedagog, Gdańskie Liceum Autonomiczne, PPP Osiek

Webinarium odbędzie się 9 marca 2021 r. w godz. 12:30-13:30 – do zapisów klas zainteresowanych spotkaniem zapraszamy doradców zawodowych lub nauczycieli. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Dziękujemy za tak duże zainteresowanie webinarem “8 klasa i co dalej?”. Dla wszystkich, którym nie udało się zapisać, mamy dobrą wiadomość. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na naszym Facebooku. Zapraszamy do polubienia i obserwowania – Facebook.

Data: 25 lutego, 2021 Wyświetlenia: 1094