Trening umysłu i stylu – Gdańskie Dni Seniora

Tradycyjnie już, październik w Gdańsku upłynie pod znakiem seniorów! Właśnie rozpoczęły się Gdańskie Dni Seniora 2018, których obchody będą trwały cały najbliższy miesiąc. Miasto Gdańsk przygotowało cztery sekcje tematyczne, w ramach których będą odbywały się warsztaty, spotkania oraz szkolenia kierowane do seniorów: edukacja i bezpieczeństwo, sport i rekreacja, zdrowie i profilaktyka oraz kultura.

Co dzieje się tego dnia w Centrum?

Centrum Rozwoju Talentów także włączyło się w organizację Gdańskich Dni Seniora. W tym roku odbędzie się tu druga edycja wydarzenia „Talenty pokoleń” pt.: Trening umysłu i stylu”. Event został zaplanowany na 26 października, w godzinach 10:00-12:00. Równolegle odbędą się aż trzy różne wydarzenia – spotkanie z aktorką, warsztat z wizażystką oraz gimnastyka umysłu. CRT, trochę na przekór, swoje wydarzenie kieruje nie tylko do seniorów – zaprasza wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku. Uczestnikami będą więc zarówno seniorzy, jak i młodsze pokolenie. W ten sposób Centrum chce zaprezentować różne wartości, postawy i zainteresowania oraz pokazać, że pracować z talentami można niezależne od wieku! Ideą jest przyczynienie się do integracji pokoleń, dzielenie się doświadczeniami oraz przedstawienie sposobów na rozwijanie talentów na wszystkich etapach życia. W Centrum liczy się komunikacja i budowanie więzi między pokoleniami. Wiek to przecież tylko liczba!

Ćwicz talent aktorski!

Grupy warsztatowe będą prowadzone przez moderatorów z udziałem artystów i specjalistów. Spotkanie aktorskie poprowadzi Karolina Honchera – aktorka filmowa i teatralna. W swojej pracy wykorzystuje dramę – metodę, która uczy kreatywnej twórczości oraz pomaga w doskonaleniu umiejętności współpracy z innymi ludźmi. Aktorka opowie o tym, w jaki sposób skutecznie prezentować się przed innymi. Uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia sztuki autoprezentacji, nauczą się rozpoznawania zachowań niewerbalnych oraz poznają kluczowe zasady w procesie komunikacji. W ten sposób rozwiną swoje umiejętności interpersonalne i społeczne. Wszystko to przy pomocy dyskusji, burzy mózgów i ćwiczeń z teatru improwizacji.

Wykreuj swój wizerunek!

Druga propozycja Centrum, warsztat kreowania wizerunku z wizażystką, stylistką i charakteryzatorką filmową – Hanną Dudą-Zacharewicz, to przyjemne, dwugodzinne spotkanie, mające na celu pokazanie atutów uczestników oraz pomoc w ich świadomym wykorzystywaniu. Warsztaty obejmują pracę nad uzyskaniem korzystnego wizerunku, poprzez analizę sylwetki, kolorystyki i formy ubioru, a także fryzury i makijażu. Uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach dotyczących zmiany wyglądu. Panie nauczą się właściwiej pielęgnacji twarzy i robienia makijażu na każdą okazję. Panowie natomiast będą mieli szanse dowiedzenia się w jaki sposób wykreować wizerunek schludnego i eleganckiego mężczyzny. Dodatkowo, w praktyczny sposób uzupełnią wiedzę na temat odpowiedniego zachowania, ruchu i gestykulacji. Dowiedzą się jak zapanować nad głosem i emocjami. Dzięki prostym wskazówkom, ćwiczeniom i dialogom, uczestnicy, nie tylko dowiedzą się jak zmienić wygląd zewnętrzny, ale także dostaną dużą dawkę motywacji i cennych wskazówek na przyszłość!

Ćwicz swój umysł!

Dla wszystkich spragnionych intelektualnych rozrywek CRT przygotowało gimnastykę umysłu. Wszyscy wiemy jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że należy także zadbać o nasz mózg? Na warsztacie, w miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy będą ćwiczyć funkcje poznawcze – pamięć, koncentrację i uwagę. Poznają swój indywidualny styl uczenia się oraz dowiedzą się, która półkula mózgowa jest u nich dominująca. Poznają także stare gry w nowej odsłonie oraz dostaną wskazówki jak ćwiczyć umysł na co dzień. Prowadzące, Katarzyna Burda-Kosałka oraz Sylwia Zalewska z Centrum Rozwoju Talentów, zaproponują szczyptę wiedzy teoretycznej i mnóstwo ćwiczeń, dzięki którym nie zabranie dobrej zabawy.

Wspólnie spędzany czas umili grający w tle pianista – Ryszard Łyczko. W przyjaznym i gościnnym wnętrzu Centrum przygotowany zostanie także słodki poczęstunek. Zapraszamy!

UWAGA! Przygotowaliśmy także specjalny koncert-niespodziankę, który odbędzie się tego dnia, tj. 26 października o godzinie 12:00. Zapraszamy wszystkich fanów muzyki na żywo z całymi rodzinami!

Zapisów można dokonać: telefonicznie, pod numerem 58 500 56 30, mailowo, na informacja@centrumtalentow.pl

Plakat promujący wydarzenie Talenty Pokoleń. Na zdjęciu przedstawicielki trzech pokoleń: babcia, mama i córka

Data: 04 października, 2018 Wyświetlenia: 1094