Sprawdź, czy jesteś urodzonym przedsiębiorcą!

Czym właściwie jest przedsiębiorczość? Czy można się jej nauczyć? Dlaczego ten temat jest taki ważny? Jakie postawy charakteryzują osoby przedsiębiorcze? Na te i wiele innych pytań odpowiemy już 14 listopada. W tym dniu w Centrum Rozwoju Talentów odbędzie się seria wydarzeń “Na start bądź SMART” w ramach obchodów Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

Co mamy w planach?

Dla młodzieży przygotowaliśmy trzy różne wydarzenia (na dole ściągawka w formie ikonografiki):

  • Self-branding, czyli początek wszystkiego – spotkanie z ekspertem Agencji Invest in Pomerania Marcinem Grzegorym, poprzedzone interaktywnymi quizami z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy, za pomocą smartfonów będą wybierać poprawne odpowiedzi. Wyniki na bieżąco będą pojawiały się na ekranie. Następnie zgłębią wiedzę na temat myślenia o swojej przyszłości w kontekście celów i planów zawodowych.
  • Od pomysłu do sukcesu – spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą (i byłym gitarzystą zespołu Golden Life) – Jackiem Brandowskim, który podzieli się doświadczeniami i opowie o możliwościach założenie własnego biznesu. Na koniec wykładu odbędzie się kolejny interaktywny quiz sprawdzający wiedzę uczestników.
  • DNA mojej przedsiębiorczości – zajęcia prowadzi Katarzyna Brzychcy ze Stowarzyszenia Morena. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakimi cechami wyróżnia się osoba przedsiębiorcza, sprawdzą jakie cechy przedsiębiorcze sami posiadają i jaki sposób mogą je rozwijać. Uświadomią sobie także, że przedsiębiorczość to postawa, której można się uczyć i którą można kreować.

Warsztaty także dla osób dorosłych

Przygotowaliśmy też coś dla osób dorosłych – wspólnie z Fundacją Tax Care zorganizowaliśmy trzygodzinny warsztat Przedsiębiorcą być!, który poprowadzi trenerka biznesu – Justyna Dawidziuk. W pierwszej części uczestnicy spotkania dowiedzą się jak rozpocząć działalność gospodarczą, dowiedzą się więcej na temat podatków w firmie, poznają źródła finansowania oraz dostaną garść praktycznych podpowiedzi. Następnie każdy uczestnik będzie miał możliwość indywidualnej konsultacji, gdzie uzyska m.in. pomoc przy uzupełnianiu wniosków rejestracji firmy w CEiDG.

Jak się zapisać?

Zapisów można dokonać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 58 500 56 30 lub pisząc maila na adres informacja@centrumtalentow.pl Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszą informacją – 58 500 56 30. Do zobaczenia w Centrum!

 

Data: 30 października, 2018 Wyświetlenia: 647