Przegląd roku 2018 – zrobiliśmy to wspólnie!

Przygotowaliśmy dla was mały przegląd minionego roku. Jaki był dla nas 2018? – jak najbardziej udany. Cieszymy się, że do Centrum Rozwoju Talentów trafiło tak wielu z was!

Indywidualnie

Nie wiesz, jaką wybrać szkołę, jesteś bezrobotny, a może po prostu chciałbyś coś zmienić? Idealnym rozwiązaniem jest indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym – to jedna z naszych najważniejszych usług skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i młodzieży w wieku szkolnym – od VII klasy szkoły podstawowej. W 2018 roku skorzystało z niej 1429 osób, którym udzieliliśmy 3668 porad.

Warsztatowo

2018 rok to 270 warsztatów poprowadzonych zarówno przez nasze doradczynie, jak i zewnętrznych specjalistów. Duża część z nich – 186 warsztatów, które odbywają się kilka razy w tygodniu – została przeprowadzona dla młodzieży szkolnej – klas VII i VIII, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich, wliczając w to uczniów biorących udział w projekcie “Gdańsk miastem zawodowców. Podniesienie jakości edukacji zawodowej” (więcej o projekcie w zakładce Młodzieżowa Kraina Talentów).

Wykres słupkowy przedstawia liczbę warsztatów - 270, liczbę uczestników warsztatów - 4534 oraz liczbę porad indywidualnych - 3668 i liczbę klientów indywidualnych - 1429

Nie tylko dla młodzieży

Wśród dorosłych niezmienną popularnością (29 warsztatów, 254 uczestników) cieszyły się autorskie warsztaty prowadzone przez nasze doradczynie – miedzy innymi:

 • Kreuj swój rozwój i poznaj mocne strony z Pokerem Osobowościowym – prowadząca Beata Butkiewicz,
 • Tajniki Assessment Center – Anna Bronk,
 • Moje mocne strony – kim chcę być? – Beta Butkiewicz,
 • Komunikacja w organizacji – Anna Kwiecińska.

Jednak gwiazda okazała się być jedna!

TalentRoom – stworzona w oparciu o popularne escape roomy grywalizacja, jako element procesu rekrutacji. Tylko od lipca odbyło się aż 13 warsztatów, w których wzięło udział 69 osób. Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu jest doradczyni – Anna Kwiecińska. Szczegółowy opis na czym polega TalentRoom możecie znaleźć w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

Miesiąc ze specjalistą

To kolejna z waszych ulubionych form – w ramach cyklu zorganizowaliśmy aż 30 spotkań warsztatowych ze specjalistami dla 330 osób. Tematy, które budziły wasze największe zainteresowanie to:

 • Drama – kreatywny sposób na otwarte i pewne prezentowanie się przed pracodawcą – prowadzone przez aktorkę Karolinę Honcherę,
 • Jak Cię widzą, tak Cię piszą – ze specjalistką ds. wizerunku Hanną Dudą-Zacharewicz,
 • Współczesna rekrutacja – jak pokonać stres podczas rekrutacji – ze specjalistką ds. zarządzania zasobami ludzkimi Joanną Kot,
 • związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej: Z ekonomią na Ty, czyli co powinieneś wiedzieć rozpoczynając własną działalność gospodarczą oraz Przedsiębiorcą być.

Strefa rozwoju osobistego specjalnie dla bezrobotnych!

Ta dedykowana osobom bezrobotnym strefa to przede wszystkim Trening Umiejętności Osobistych (TUO) – dwutygodniowe szkolenie będące wparciem w aktywnym poszukiwaniu pracy. Uczestnicy w ramach cyklu korzystają z pomocy naszych doradczyń – głównie Joanny Formeli, ale też zaproszonych dla nich specjalistów – m.in. wspomniane wcześniej Karolina Honchera i Hanna Duda-Zacharewicz. W 2018 roku odbyło się 9 cyklów warsztatów, w których wzięły udział 94 osoby bezrobotne zarejestrowane w Gdańskim Urzędzie Pracy. Zatrudnienie po ukończonym Treningu podjęło 49 osób – to aż 53%. Gratulujemy!

Trening to nie wszystko – jest też Trampolina osiągnięć. Jednodniowe warsztaty przygotowujące do rozmowy rekrutacyjnej, podczas których uczestnicy mają możliwość opracowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Prowadząca Joanna Formela (również TUO) podpowiada czego może oczekiwać przyszły pracodawca i jakie są podstawy biznesowego savoir-vivre’u. Rok 2018 to 9 warsztatów i o 61 lepiej przygotowanych kandydatów!

Jak wykorzystać swój talent i osiągnąć sukces?

W ramach cyklu Talent w roli głównej oraz Zwykli ludzie o niezwykłych talentach zapraszamy do nas ludzi sukcesu. Opowiadają nam, jak wykorzystać swoje talenty, a pasję zamienić w sposób na życie. W 2018 roku odbyło się 7 spotkań, w których wzięło udział 462 uczestników. Odwiedzili nas między innymi:

 • Maciej Wizner – aktor teatralny i filmowy,
 • Leszek Kucharski – tenisista stołowy i trener,
 • Piotr Bucki – coach, trener kompetencji społecznych i badacz trendów,
 • Marcin „Maskow” Kowalczyk – sportowiec pamięciowy, 14- krotny rekordzista świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

To nie wszystko

2018 rok to także 92 inne wydarzenia. Te organizowane przez Centrum Rozwoju Talentów to między innymi: Tydzień Zawodowca, Ogólnopolska Konferencja „Talenty kluczem do sukcesu – nowe spojrzenie na poradnictwo zawodowe”, Talenty pokoleń 2.0 czy Na start bądź SMART – w ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

Dodatkowo uczestniczyliśmy w licznych konferencjach i spotkaniach. Do najważniejszych możemy zaliczyć Metropolitalne Targi Pracy Pomorza, Festiwal Pracy i Aktywności Seniora czy Akademickie Targi Pracy organizowane przez Uniwersytet Gdański.

Nie zwalniamy tempa!

Miniony rok to dla nas wiele wyzwań i nowych doświadczeń, ale spokojnie – nie zwalniamy i mamy dla was zdecydowanie więcej! Mimo że na warsztaty dla szkół lista oczekujących jest długa, a kalendarze doradczyń zapełnione, to dla każdego z was postaramy się znaleźć czas i ciekawe propozycje!

Data: 01 marca, 2019 Wyświetlenia: 681
Monika Artowska-Janowska

Monika Artowska-Janowska