Poznaj interaktywny informator zawodowy!

Stoisz przed wyborem szkoły lub uczelni? A może jesteś rodzicem, który chce pomóc swojemu dziecku w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej? Potrzebujesz przekrojowej informacji o trójmiejskich szkołach i uczelniach w jednym miejscu? Poznaj interaktywny informator zawodowy! Znajdziesz tutaj gdańskie szkoły ponadgimnazjalne, z podziałem na licea, technika i szkoły branżowe, a także ofertę wszystkich szkół wyższych z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wybór nowej szkoły nigdy nie był łatwiejszy!

Skąd pomysł na informator zawodowy?

Wiemy jak ważne jest świadome zaprojektowanie przyszłej kariery edukacyjnej, dlatego postanowiliśmy stworzyć interaktywny informator zawodowy. Narzędzie, dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce informator zawodowy. Zaprojektowaliśmy go tak, abyś przy wykorzystaniu odpowiednich filtrów, dostał pakiet indywidualnie dobranych informacji, niezbędnych przy podjęciu tej ważnej, życiowej decyzji.

Kto może z niego korzystać?

Interaktywny informator zawodowy docelowo jest przeznaczony dla uczniów stających przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także dla maturzystów, chcących kształcić się dalej na uczelniach wyższych. Niemniej, w praktyce, z informatora może skorzystać każda osoba szukająca informacji dotyczących gdańskich szkół i trójmiejskich uczelni.

Jak działa?

Informator zawodowy składa się z dwóch zasadniczych części – modułu szkół ponadgimnazjalnych oraz studiów. Po wybraniu typu szkoły, możesz spersonalizować wyniki wyszukiwania, w oparciu o Twoje mocne strony i zagadnienia, które lubisz. Do wyboru masz kilkanaście bloków tematycznych. Po zaznaczeniu interesujących Cię opcji, nasze narzędzie pokaże Ci wszystkie dostępne szkoły lub uczelnie, spełniające Twoje kryteria.  Dodatkowo, w przypadku szkół ponadgimnazjalnych możesz filtrować wyniki wyszukiwania także za pomocą języka i typu szkoły. W przypadku uczelni zobaczysz interesujące Cię kierunki, z dokładnym opisem przebiegu rekrutacji. Znajdziesz także informacje o możliwościach zatrudnienia i dalszego rozwoju.

Pamiętaj, żeby przed złożeniem dokumentów sprawdzić niezbędne informacje także bezpośrednio na stronie szkoły lub uczelni.

Wciąż nie jesteś pewny swojego wyboru?

Wiemy, że decyzja o wyborze szkoły czy studiów nie jest łatwa. Nie każdy ma gotowy plan na to, co robić dalej. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Doradca zawodowy pomoże Ci zaprojektować przyszłą ścieżkę edukacyjną w oparciu o Twoje mocne strony i talenty, z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb rynku pracy. Umów się do nas na indywidualne, bezpłatne spotkanie. Możesz to zrobić przez kalendarz wizyt.

W Centrum dostaniesz także bezpłatne przewodniki wydane przez Urząd Miasta Gdańska na rok 2019/2020 – „Szkoła i przedszkole współpracy. Partnerstwo dla rozwoju”, w którym dowiesz się wszystkiego o reformie edukacyjnej przez pryzmat gdańskich placówek oświatowych oraz „Gdańskie szkoły średnie” z listami szkół w podziale na szkoły branżowe i technika oraz licea ogólnokształcące. Przyjrzyjcie się dokładnie – tam też znajdziecie ofertę Centrum Rozwoju Talentów!

Zdjęcia przewodników: Gdańskie Szkoły średnie i Szkoła i przedszkole współpracy wydanych przez Miasto Gdańsk

Data: 23 kwietnia, 2019 Wyświetlenia: 1456