III edycja „Talentów Pokoleń” już za nami!

W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu  Pracy odbyła się  III edycja wydarzenia „Talenty Pokoleń”, tym razem pod hasłem „Aktywność i witalność przez całe życie – zbawienny ruch, siła w ciele i umyśle”.

Mieliśmy przyjemność gościć zarówno aktywnych Seniorów, jak i przedstawicieli młodszego pokolenia, chcących rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi z innymi! Wszyscy mogli spędzić wspólnie czas w nowoczesnych przestrzeniach Centrum przy aromatycznej kawie, gorącej herbacie i ciasteczkach.

Centrum Rozwoju Talentów łączy pokolenia

Przybywający, już na samym wejściu, zostali przywitani talentem oraz muzyką „na żywo” w wykonaniu współpracującej z Centrum wiolonczelistki – Marty Wandtke-Omąkowskiej. O tym, że muzyka łączy pokolenia Seniorzy mieli okazję przekonać się także podczas przepięknego koncertu młodych artystów ze szkoły muzycznej II st. z Gdyni: Weroniki Martuszewskiej (skrzypce), Marii Pańczyk ( skrzypce) oraz Radosława Milewskiego (akordeon) przybyłych pod opieką wicedyrektor pani Małgorzaty Zimińskiej. Dla tych, którzy czuli w tej sferze niedosyt, czekało przygotowane przez cały „utalentowany” zespół CRT – karaoke!

Warsztaty

Tłoczno i radośnie było na wszystkich przygotowanych na ten dzień warsztatach. Odbywały się równolegle w specjalnie zaaranżowanych do tego salach. Od wyboru gości zależało, w której z trzech propozycji wezmą udział. Pierwsza to „Wspólne masowanie dźwiękiem” pod czujnym okiem muzkoterapeutki – Barbary Pączkowskiej. Chętni mieli okazję „eksperymentować” przy wykorzystaniu dźwięku wydobywającego się z mis ustawianych na ciele. Kolejny punkt to warsztaty „Zbawienny ruch – poczuj i pokochaj swoje ciało” – prowadzone przez Sylwię Zalewską, doradczynię zawodową CRT oraz miłośniczkę fizycznej i duchowej pracy z ciałem. Seniorzy mogli sprawdzić potrzeby swojego organizmu oraz to, nad czym powinni popracować, by czuć się lepiej. Jednak trzeba przyznać, że największą popularnością cieszyła się ostatnia propozycja. Najwięcej pań zdecydowało się postawić na wizerunek i poznać swoje atuty na spotkaniu “Wizaż – atrakcyjny wygląd, lepsze samopoczucie”. Warsztaty poprowadziła stylistka Hanna Duda-Zacharewicz, która przybyła na wydarzenie wraz z „teamem” utalentowanych makijażystek. Kolejka do nich była bardzo długa!

Kilka miłych słów

W całym wydarzeniu udział wzięło 60 Seniorów! Nie kryli, że chętnie częściej odwiedzaliby nasze Centrum. Były słowa zadowolenia i uznania oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu. Nam też było niezmiernie miło!

Wydarzenie uwieczniła i zrelacjonowała sympatyczna ekipa z Panoramy Gdańskiej TVP 3 Gdańsk – link do relacji na stronie gdansk.tvp.pl

Poniżej dostępna jest również fotorelacja. Zapraszamy do oglądania!

tekst: Beata Butkiewicz, Joanna Formela

Data: 30 października, 2019 Wyświetlenia: 414