“The First Step Into the Future” – projekt realizowany w przestrzeniach CRT!

First Step Into the Future Pomeranian Employers Business & Economy Week to projekt Pracodawców Pomorza, który odbędzie w Centrum Rozwoju Talentów w dniach 18-22.11.2019 r. Jest skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Gdańska. Tydzień edukacyjny to pięciodniowe warsztaty przedsiębiorczości, prowadzone w języku angielskim przez przedsiębiorców i wykładowców uczelni wyższych. Dzięki wielopoziomowej współpracy oraz stworzonej przez Start-Up REVAS gry ekonomicznej, stworzono autorski program, dzięki któremu młodzież będzie miała niewątpliwą okazję wejść w świat biznesu oraz zrozumieć złożone czynniki rynkowe.

Rekrutacja

Do projektu mogą zgłosić się uczniowie z klas III i IV szkół średnich. Podstawowe kryteria:

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • poziom nauki umożliwiający zwolnienie z zajęć szkolnych w terminie warsztatów (z możliwością indywidualnego uzupełnienia wiedzy z programu szkolnego),
  • zainteresowania związane z przedsiębiorczością oraz szeroko pojętym samorozwojem i kreatywnością.

W związku z tym, że wszystkie zajęcia będą odbywały się w języku angielskim, za wybór uczniów w szkołach odpowiedzialni są nauczyciele.

Na czym polega

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży wcieli się w rolę twórców własnych przedsiębiorstw. W tym celu spędzą 5 dni w prawdziwym otoczeniu biznesowym. Będą mieli do dyspozycji przestrzeń Centrum Rozwoju Talentów oraz siedzibę Aptek Gemini.

Uczestnicy, podzieleni na pięcioosobowe zespoły, będą walczyć o rozwój swojej firmy. Przy wykorzystaniu gry ekonomicznej, będą prowadzić działania w oparciu o rzeczywiste warunki rynkowe. Otrzymają je jako dane wejściowe do projektu. Współpraca przy jednoczesnej atmosferze konkurowania zespołów, umożliwi integrację oraz wypracuje umiejętności zarządzania czasem. Wprowadzane nowych poleceń oraz presja czasu, będą wymagały od uczestników dużej elastyczności, co niewątpliwie będzie miało wpływ na efekt końcowy.

Do projektu zaproszono doświadczonych przedsiębiorców i edukatorów przedsiębiorczości ze „STARTERA”. Pomogą młodzieży wejść w tajniki biznesu, zarządzania kadrami i finansami oraz wprowadzą w narzędzia, takie jak Canva czy CSR. Przygotowane warsztaty opierają się głownie na stronie praktycznej. Dzięki zaangażowaniu firmy Apteki Gemini, udało się przygotować nowatorskie warsztaty, które jak cały projekt, będą odbywały się w tzw. „określonych warunkach rynkowych”.

więcej informacji: www.pracodawcypomorza.pl

Data: 15 listopada, 2019 Wyświetlenia: 91