Spotkanie indywidualne z naszym doradcą – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad sensem spotkania z doradcą zawodowym? Myślisz jak się przygotować? A może coś trzeba wziąć na takie spotkanie? Ile potrwa? Czy ta usługa jest płatna? I czego właściwie się dowiem?

Współczesny rynek pracy niesie wyzwania, na które warto się przygotować. Żyjemy dziś bardzo szybko, wokół mamy ogrom bodźców. Pozornie mamy coraz mniej czasu, a to doprowadza nas często do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Ale czy mamy czas na podejmowanie tych niewłaściwych? W praktyce kariera oznacza dużo pracy i konieczność podejmowania trudnych decyzji. Przygotowanie się to klucz do sukcesu. Może więc warto pomyśleć o chwili refleksji nad sobą samym, swoim rozwojem, zaprojektowaniem ścieżki zawodowej czy edukacyjnej. Każdy ma inne potrzeby, kariera dla każdego może oznaczać coś innego i prowadzi do niej wiele ścieżek, a doradca zawodowy może pomóc w kwestiach uświadomienia perspektyw.

Istotą spotkania z doradcą zawodowym jest zdefiniowanie swoich celów, potrzeb i oczekiwań. Rola doradcy zawodowego zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Doradca ma pomóc odkryć Twój potencjał, zmobilizować do przemyśleń, przejść okres zmiany, udzielić wsparcia przy dokonaniu wyboru. Nie podejmie on jednak żadnej decyzji za swojego klienta!

Kim jest doradca?

Obcą Ci osobą, ale jest to często atut tego spotkania. Dzięki temu jest obiektywny, nie podchodzi emocjonalnie do Twoich dylematów czy problemów zawodowych. To osoba nastawiona na pomoc w osiągnięciu Twojego celu i sukcesu, która jednocześnie zna trendy, jest zorientowana i profesjonalna. I na pewno postara się o przyjazną atmosferę tego spotkania!

Oprócz szczerej rozmowy, która powinna być podstawą do dalszego procesu, doradca może poruszyć kwestie wykształcenia, doświadczenia, zainteresowań i innych tematów w kontekście kwalifikacji i umiejętności czy kompetencji zgodnie z potrzebami. Poza rozmową można spodziewać się otrzymania testów bądź kwestionariuszy, które są narzędziami pomocniczymi aby dokonać bilansu umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych w procesie doradczym. Jest to jednak kwestia indywidualnego podejścia do problemu i klienta. Ilość spotkań z doradcą zależna jest od czasu potrzebnego do ukończenia procesu doradczego, którego kolejnym etapem jest przygotowanie raportu przez doradcę oraz analiza potrzeb klienta, a także realizacja oczekiwań.

Na spotkanie z doradcą warto zarezerwować ok. 1 godzinę. Oferowana usługa w Centrum Rozwoju Talentów jest bezpłatna. Aby spotkać się z doradcą należy znaleźć i wybrać dogodny termin i godzinę przez naszą stronę w zakładce wizyty.

Pamiętaj, że proces rozwoju zawodowego rozpoczyna się już w dzieciństwie i trwa do wieku dojrzałego, a najlepszy czas na działanie jest waśnie teraz!

Korzyści ze spotkania z doradcą zawodowym z Centrum Rozwoju Talentów:

  • Poznasz swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe – bo przecież rozwijanie swojego najwyższego potencjału to najkrótsza droga do osiągnięcia sukcesu!
  • Dowiesz się, jakie masz talenty – bo odkrywanie talentów bywa energetyzujące, a dopasowanie ich do talentów pożądanych na danym stanowisku czy zawodzie może być Twoją wygraną!
  • Poznasz szanse zawodowe, zdobędziesz wiedzę o rynku pracy – bo trzeba być na bieżąco z dzisiejszą dynamiczną i wymagającą gospodarką!
  • Poznasz zawody przyszłości – bo 65 % dzieci będzie pracowało w zawodach które jeszcze nie istnieją!
  • Przygotujesz bądź poprawisz swoje CV oraz list motywacyjny – bo warto podążać za trendami i wyróżnić się, dać się zapamiętać!
  • Przejdziesz symulację rozmowy kwalifikacyjnej – bo ćwiczenie czyni mistrza, z kamerą lub bez ale z nowymi doświadczeniami w sprzyjających warunkach!
  • Przekonasz się czy znałeś samego siebie – bo dostaniesz nową dawkę informacji o sobie!
  • – bo … Spędzisz miło czas :)
Data: 16 września, 2019 Wyświetlenia: 2501
Anna Kwiecińska

Anna Kwiecińska