CRT na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza

Oferty pracy, tematyczne warsztaty oraz eksperckie konsultacje. Podczas Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza nie zabraknie ciekawych propozycji zarówno dla osób szukających zatrudnienia, jak i gdańszczan potrzebujących specjalistycznej wiedzy z obszaru HR bądź wsparcia w profesjonalnym planowaniu kariery. W AmberExpo na odwiedzających czekać będzie 115 wystawców – międzynarodowe korporacje, lokalne firmy oraz instytucje zajmujące się wspieraniem młodego biznesu. W tym roku wydarzenie odbędzie się 10 kwietnia, start godzina 10:00.

Porozmawiaj z nami!

Tego dnia, także Centrum Rozwoju Talentów, przygotowało szereg atrakcji. Jak co roku, przy stanowisku CRT będzie można dowiedzieć się wszystkiego o naszej ofercie, m.in. o planowanych wydarzeniach i nowych warsztatach, zarówno dla uczniów i studentów, jak i osób dorosłych, a także porozmawiać o tym jak wygląda proces doradczy. W tym roku przygotowaliśmy również konkurs, w którym nagrodami będą vouchery na darmowe wykonanie testu Gallupa!

Wybierz swoją szkołę

Kolejnym, ważnym punktem tego dnia, będzie przedstawienie oferty edukacyjnej trójmiejskich szkół. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z naszymi wyspami, czyli sześcioma, specjalnie przygotowanymi stoiskami, na których doradczynie zawodowe z Centrum opowiedzą o wybranych branżach. Dla ułatwionej identyfikacji, do każdej z nich, przyporządkowaliśmy wybrany kolor.

  • Wyspa 1 – budownictwo i meblarstwo (kolor szary)
  • Wyspa 2 – transport i logistyka, motoryzacja i branża morska (kolor niebieski)
  • Wyspa 3 – telekomunikacja i elektronika, energetyka, elektroenergetyka, elektryka (kolor czerwony)
  • Wyspa 4 – finanse, biznes i branża kreatywna (kolor fioletowy)
  • Wyspa 5 – rolnictwo i środowisko, turystyka, sport i rekreacja (kolor zielony)
  • Wyspa 6 – gastronomia i branża spożywcza, chemia lekka (kolor pomarańczowy).

Sprawdź swoją wiedzę!

Uczestnicy tegorocznych Targów będą także mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na specjalnie przygotowanych przez nas quizach. Ich tematyka oscylować będzie wokół przedsiębiorczości, rynku pracy i zawodów przyszłości. Kahoot, czyli interaktywna gra, z której bardzo chętnie korzystamy w codziennej pracy, pozwoli także na zdobycie nowej wiedzy, którą można wykorzystać podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły czy poszukiwania pracy na lokalnym rynku. Na zwycięzców czekają nagrody. Pamiętajcie o naładowanej baterii w swoim smartfonie!

Postaw na rozwój

Na ten dzień zaplanowaliśmy także dwa warsztaty. Pierwszy z nich, pt. Twoje talenty w zespole, kierowany będzie do młodzieży. Jego ideą jest udowodnienie, że każdy z nas ma mocne strony, które może wykorzystać w pracy zespołowej (i nie tylko). Uważamy bowiem, że siłą zespołu są jego uczestnicy. Podczas spotkania, wspólnie z młodzieżą, będziemy zastanawiać się czym właściwie jest talent oraz obserwować jak ujawnia się w działaniu. Zapraszamy w godzinach 10:30-12:30 do sali 1b.

Nasza druga propozycja – Savoire vivre na co dzień i w biznesie kierowana będzie do osób dorosłych. Uczestnicy dowiedzą się czym właściwie jest savoir vivre, skąd się wziął i dlaczego warto w każdym wieku praktykować jego zasady! Poznają także praktyczne przykłady związane z życiem zawodowym i osobistym. Warsztaty odbędą się w godzinach 13:00-15:00 w Sali 1b.

Najważniejsze informacje

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza odbędą się 10 kwietnia w AmerExpo w Gdańsku. Rozpoczną się o godzinie 10:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Stoisko CRT, wyspy oraz stanowisko z quizami będą dostępne przez cały okres trwania Targów, tj. w godzinach 10:00-16:00. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne, pod numerem 58 500 56 30.

Wszystkie pytania związane z uczestnictwem CRT w Targach proszę kierować na maila – informacja@centrumtalentow.pl

Plakat promujący Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 10.04.2019 w godzinach 10-16 w Amber Expo

Data: 03 kwietnia, 2019 Wyświetlenia: 949