Ważne informacje dotyczące funkcjonowania Centrum w najbliższym czasie
Drogie Klientki i Klienci, wierzymy, że zarówno dla nas, jak i dla Was najważniejsze jest bezpieczeństwo i wzajemna odpowiedzialność. Dlatego w związku z zaleceniami dotyczącymi obecnie wprowadzanych środków ostrożności, liczymy na Państwa zrozumienie i:
  • odwołujemy i wstrzymujemy wszystkie wizyty indywidualne z doradcami zawodowymi,
  • wstrzymujemy wszystkie warsztaty dla młodzieży,
  • wstrzymujemy warsztaty dla dorosłych.
W ważnych sprawach będziemy dostępni w godz. 8-15, prosimy o kontakt telefoniczny - (58) 500 56 30 lub mailowy - informacja@centrumtalentow.pl O wszelkich zmianach będziemy informować na naszej stronie i Facebooku.
Doradca zawodowy a rodzic i dziecko – moderator czy mediator?
Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej nie mają łatwego życia. Od początku roku szkolnego, czy tego chcą czy nie, są „bombardowani” przekonaniami, jak ważny to rok. Słyszą, że czekają ich trudne egzaminy i dobrze byłoby, gdyby od początku intensywnie się do nich przygotowywali. Nauczyciele, w dobrej wierze, chcą jak najlepiej przygotować swoich uczniów. Rodzice też zrobią wszystko, aby ułatwić ten trudny czas. Zapisują na dodatkowe lekcje czy korepetycje, żeby zapewnić „lepszy start w życie”. Wybór przyszłej szkoły może zadecydować o późniejszej ścieżce zawodowej, karierze i sukcesie w pracy.
Talentowe stacje – zawodowe inspiracje, czyli Tydzień Zawodowca w Centrum!
Tydzień Zawodowca to czas, w którym chcemy Wam pokazać, że szkolnictwo branżowe i techniczne to dobry wybór! Praktyczna nauka zawodu już na poziomie szkoły średniej to zarówno lepszy start na rynku pracy, jak i solidna podbudowa do wyboru przyszłego kierunku studiów. 9 marca 2020 r. Centrum Rozwoju Talentów przygotowało kilka pozycji obowiązkowych dla ósmoklasistów i ich rodziców. Sami zobaczcie!
 
Pracownia talentów, czyli "Talentowe stacje - zawodowe inspiracje"
To 8 stacji, na których każdy uczeń będzie mógł poeksperymentować i poznać swój osobisty profil zdolności. Te predyspozycje skierują uczestników do konkretnych zawodów, w których można je wykorzystywać. Całość pracowni zakończy zaplanowanie wybranej ścieżki w oparciu o ofertę szkół.
Zwykli ludzie o niezwykłych talentach: Adam Szostek – z deską przez świat
Czy da się przejechać na deskorolce 1000 km wybrzeża Malezji i czy ma to sens? Jak na desce radzą sobie buddyjscy mnisi z Nepalu? Jak otrzymać kilka kilometrów Chińskiego Muru na własność i co można robić przez tydzień w rosyjskim pociągu? I najważniejsze - czy przy pomocy zajawki na deskę można zmieniać świat na lepsze? O świecie z perspektywy 4 kółek opowie Adam Szostek. Spotkanie już 3 marca o godz. 11:00!  
Więcej o naszym gościu
Od najmłodszych lat nosi go po świecie. Zaczęło się od podróżniczych albumów i jeżdżenia autostopem po Europie... a potem, Bliski Wschód, Indie, Chiny. W trasie najczęściej towarzyszyła mu deskorolka i dzięki niej…
Motywacja ma moc, czyli lutowe warsztaty dla dorosłych
Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w lutym. Wszystkie spotkania są bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego nie zwlekaj i zarezerwuj sobie miejsce. Hasło w tym miesiącu: Motywacja ma moc!
Jestem z Ciebie dumny! – warsztaty dla rodziców uczniów klas 7 i 8
Rodzicu!
Warsztaty umożliwią Tobie poszerzenie wiedzy i umiejętności wychowawczych w oparciu o metodę Kids Skills, skoncentrowaną na rozwiązaniu, a nie problemie dziecka, opracowaną przez Ben’a Furman’a oraz elementy NVC – Porozumienia bez przemocy.  
Metoda “Jestem z Ciebie dumny!”
Przeznaczona jest dla rodziców, wychowawców i opiekunów. Ma na celu uczenie dzieci przezwyciężania ich problemów koncentrując się na ich umiejętnościach, a nie problemach. Podczas spotkania poznasz sposoby na to jak:
  • chwalić w sposób konstruktywny swoje dziecko, tak aby czuło się docenione,
  • mówić do dziecka tak, aby Ciebie słuchało,
  • nazywać emocje dziecka i odpowiednio na nie reagować,
  • pomagać dziecku przezwyciężać trudności,
  • reagować na wykroczenia i przewinienia,
  • koncentrować się na umiejętnościach i rozwiązaniu, a nie problemie dziecka,
  • wspierać dziecko w procesie wyboru szkoły…
Daj się zrekrutować! – styczniowe warsztaty dla dorosłych
Zapoznaj się z ofertą warsztatów dla dorosłych na styczeń. Wszystkie spotkania są bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekaj i zarezerwuj sobie miejsce. Daj się zrekrutować!
TalentRoom
📆 16 stycznia, 15:30 – 17:30 To oparta o popularne escape roomy grywalizacja jako element rekrutacji. Wraz z innymi uczestnikami zostaniesz poddany próbie - będziecie musieli rozwiązać szereg zagadek, co umożliwi wam wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Po wszystkim nastąpi omówienie tego, co działo się w środku. Otrzymasz feedback, dzięki któremu poznasz swoje mocne i słabe strony. Dowiesz się, które kompetencje są kluczowe pod kątem rynku pracy, jak radzisz sobie ze stresem i jaką rolę w zespole przyjmujesz.
Cudownych ŚWIĄT!

Zespół Centrum Rozwoju Talentów przesyła moc świątecznej energii!

Przeczytaj, czego chcemy Tobie życzyć!

Centrum Rozwoju Talentów życzy CUDOWNYCH ŚWIĄT!