Dni Otwarte Funduszy Europejskich w CRT

Wiecie, że jedna ze stref Centrum Rozwoju Talentów współfinansowana jest ze środków Unijnych? Skorzystaliśmy z okazji, by wypromować nasz projekt w całym kraju i wzięliśmy udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, świętując przy tym 15-lecie Polski w Unii Europejskiej!

Młodzieżowa Kraina Talentów

Jaką szkołę wybrać? Czym zajmować się w przyszłości? W jaki sposób kierować swoją karierą? Takie pytania zadaje sobie młodzież przed wyborem ścieżki kariery. Odpowiedź jest jedna – marzenia się spełniają i my Ci w tym pomożemy!

Tymi słowami reklamujemy naszą Młodzieżową Krainę Talentów. MTK to działający w ramach Centrum Rozwoju Talentów, moduł doradztwa edukacyjno-zawodowego. Stanowi on integralną część projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców – podniesienie jakości edukacji zawodowej”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uczestnikami tego projektu są nauczyciele oraz uczniowie dziewięciu szkół zawodowych znajdujących się na terenie Gdańska. W ramach projektu prowadzone są m.in.: doradztwo indywidualne i grupowe dla uczniów, wycieczki zawodoznawcze, doradztwo grupowe dla nauczycieli, panele ekspertów czy kawiarnie doradców. Więcej informacji o strefie znajdziesz w zakładce Młodzieżowa Kraina Talentów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

DOFE to akcja, mająca na celu promowanie projektów dofinansowywanych z Funduszy Europejskich. W tym roku motywem przewodnim była „Polska różnorodna”, mająca na celu prezentację projektów z różnych dziedzin. Wydarzenia zaplanowano na trzy dni – 10, 11 i 12 maja. Pierwszy z tych dni dedykowany był dzieciom, młodzieży i studentom. W związku z tym, że Młodzieżowa Kraina Talentów została stworzona właśnie dla tej grupy, zaplanowaliśmy na ten dzień serię atrakcji.

Zaprojektuj swoją przyszłość

Tego dnia, przyświecało nam hasło Zaprojektuj swoją przyszłość! Równolegle zaproponowaliśmy dwa wydarzenia – warsztaty Jak się uczyć prowadzone przez doradczynię Sylwię Zalewską oraz TalentRoom, czyli współpraca w zespole, który prowadziła Agnieszka Marusiak. Zdecydowałyśmy się zaprezentować akurat te warsztaty, ponieważ zdobyte na nich umiejętności można od razu wykorzystać w praktyce – mówi Sylwia Zalewska, doradczyni zawodowa z projektu “Gdańsk Miastem Zawodowców”. Podczas warsztatów podkreślałam również, że proces uczenia się nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji. Poszerzanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności to nieodłączane elementy obecnego rynku pracy, na którym już niebawem znajdą się młodzi ludzie, którzy nas odwiedzili – kontynuuje. W ramach DOFE postanowiliśmy także pokazać funkcjonowanie naszego modułu doradztwa indywidualnego. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak, krok po kroku, wygląda proces doradczy, w czym może pomóc doradca zawodowy oraz z jakich narzędzi korzysta.

Wszystkich zainteresowanych odbyciem indywidualnej konsultacji z doradcą zawodowym zapraszamy do zapisu przez KALENDARZ wizyt na naszej stronie. Przypominamy, że wszystkie nasze usługi są bezpłatne. Bieżącą ofertę znajdziecie w sekcji AKTUALNOŚCI  lub na FACEBOOKU. Zapraszamy!

Data: 13 maja, 2019 Wyświetlenia: 757